Információk, érdekességek
Méreggel a méreg ellen, allergénnel az allergia ellen
2012. május 22.
A 100 éves múltra visszatekintő immunterápiás kezelés felfedezésének legelső gyökerei valójában egészen az ókorig, a Kr. e. 132-63-as időkig nyúlnak vissza. Azokban az időkben a politikai ellenfelek félreállításának gyakori eszközeként alkalmazták a mérgezést.
VI. Mithridatész pontoszi király ezt megelőzendő, olyan módszer kidolgozására törekedett, amely képes hatástalanítani a kígyómérget. Ennek érdekében rendszeresen, egyre nagyobb mennyiségű mérget juttatott a szervezetébe, míg végül immunissá, védetté vált az addig azonnali halált okozó anyaggal szemben. A terápia sikeresnek bizonyult.
Kiütés, vagy allergia?
2012. május 14.
A viszkető, hámló, kiszáradt bőr gyakori jelenség, különösen a kéz és arc területén. Bizonyos esetekben a tünetek kiváltó oka nem egyszerűen az időjárás, vagy a rosszul megválasztott kozmetikumok.
Dr. Vincze Ildikó, a Budai Allergiaközpont bőrgyógyász-kozmetológusának segítségével összegyűjtöttünk három olyan elváltozást, melyek kezelése feltétlenül szakember közreműködését igényli.
Allergia ellen a természet erejével
2012. május 07.
Napjainkban a legtöbb ember számára már közismert az a tény, hogy a test és a lélek egyensúlyának jótékony hatása a jóga légzőgyakorlatainak segítségével egyszerűen megvalósítható. Az előző cikkben röviden összefoglaltuk, hogy milyen módon tud a jóga az allergiás tünetek enyhítésében segíteni. Most kicsit mélyebben megvizsgáljuk azt a kérdést, hogy a jóga légzőgyakorlatai miért és hogyan gyógyítanak a természet erejével.
Szeles időben több az asztmás roham
2012. május 05.
Magyarországon több mint 100 beteg fullad meg asztmás roham következtében. Az országban negyedmillió nyilvántartott asztmás ember él, többségük betegsége biztosan allergiás eredetű. A levegő pollentartalmát a szárazság, a meleg, a napsütés és a szeles idő tovább fokozza.
Különösen fontos a jól beállított gyógyszeres terápia
Az asztmások többsége nem kellene, hogy védtelen legyen – emeli ki Dr. Losonczy György, a Semmelweis Egyetem Pulmonológiai Klinika igazgatója. Az elmúlt 10-15 évben széles körben elérhetővé váltak a különféle inhalációs gyulladásgátló és hörgőtágító antiasztmatikumok. Az OEP 90%-os támogatást biztosít, ha használatukat tüdőgyógyász szakorvos javasolja.
Ha az allergiához asztma is társul
2012. április 28.
Az allergiás betegek nagy százalékánál jelentkezik egy időben asztma is. Ilyenkor az allergének elkerülésére fokozottan ügyelni kell, mert azok könnyen asztmás rohamot provokálhatnak a betegeknél.
Pollenek is okozhatják
Az asztmás betegségnek különböző típusai léteznek. Attól függően, hogy a panaszokat mi váltja ki, beszélhetünk például fizikai terhelés indukált-, foglalkozási-, vagy allergiás asztmáról. – mondta el dr. Dózsa Izabella, a Budai Allergiaközpont tüdőgyógyásza. Az asztmás betegek állapotát rendszerint rontja és könnyen rohamot is provokálhat a dohányfüst, a légszennyezettség és sok esetben az erős illatok, vegyszerek belélegzése is. Allergiás asztma esetén a panaszok a környezetben található allergének – pollenek, háziporatka, penészgomba, háziállatok szőre - hatására jelentkeznek. A kiváltó okok tehát különbözőek, a tünetek azonban az asztmás betegség típusától függetlenül hasonlóak: köhögés, sípoló légzés, légszomj, zihálás és mellkasi feszülés érzés.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...535455...72