Információk, érdekességek

Nőnek lenni a 21.században

2018. március 08.

Exkluzív nőnapi videóüzenettel ünnepeli 1 éves indulását a „21 Nő az egészségügyért” alapítvány. A civil szervezetet a Hungaropharma Zrt. alapította azzal a céllal, hogy híd legyen az egészségügy és az edukáció között, fejlessze, illetve bővítse a lakosság egészségtudatosságát, a magyar egészségügy 21 női prominens szereplőjének közreműködésével. A videóüzenetben megszólal dr. Feller Antal alapító, Béres Klára és dr. Nagy Anikó az alapítvány tagjai – mindannyian egyetértenek abban, hogy: hagyományok, hitelesség, becsületesség, jövőkép nélkül nem élhetünk és megérett az idő arra, hogy a 21. század végre használja, és éljen is a hölgyek erejével, tudásával. Ennek adnak hangot a közös üzenetükben, az alapítvány 21 tagja nevében.

  • Béres Klára: minden tudás, minden elköteleződés, minden jó csak önmagáért való lenne, ha megtartanánk magunknak.

Nőnapra – Milyen volt...

2018. március 08.

Szeretettel küldjük nőnapra Juhász Gyula szépséges versét! 

pixabay

JUHÁSZ GYULA:
Milyen volt…

Milyen volt szőkesége, nem tudom már,
De azt tudom, hogy szőkék a mezők,
Ha dús kalásszal jő a sárguló nyár
S e szőkeségben újra érzem őt.

Milyen volt szeme kékje, nem tudom már,
De ha kinyílnak ősszel az egek,
A szeptemberi bágyadt búcsuzónál
Szeme színére visszarévedek.

Milyen volt hangja selyme, sem tudom már,
De tavaszodván, ha sóhajt a rét,
Úgy érzem, Anna meleg szava szól át
Egy tavaszból, mely messze, mint az ég.

1912


Az ünnepek veszélyesek a szívünkre

2018. január 01.

A téli hónapokban 30 százalékkal több a szívinfarktus miatti halálozás, mint nyáron és van két időpont télen: az egyik a karácsony, a másik az újév, amikor még 5-10 százalékkal emelkedik a szívinfarktus okozta halálozások száma - hívta fel a figyelmet Maurovich-Horvat Pál kardiológus pénteken az M1 műsorában.

Mint mondta, ez egy körülbelül tizenöt éves megfigyelés. Kifejtette: ez a jelenség nem csak az időseket érinti, több kutatócsoport igazolta, hogy ilyenkor a fiatalabbaknál többször fordul elő szívinfarktus.

Egy ideig azt hitték, hogy csak a hideg okozza, összeszűkülnek az erek, sebezhetőbb a keringési rendszer, de ugyanilyen megfigyelések jöttek Ausztráliából vagy Új-Zélandról, ahol a karácsony nyárra esik - jegyezte meg.

Maurovich-Horvat Pál közölte: a megemelkedett szívinfarktusszám okai között van egyebek mellett a stressz, amelyet a rohanás, a vásárlás, a kialvatlanság okoz, valamint a túlzott alkoholfogyasztás és a nagyon sós ételek, mert ezek extra terhet rónak a keringésre.

Hangsúlyozta: oda kell figyelni a tünetekre, amikor nem szűnik a nagy mellkasi nyomás, halálfélelem jelenik meg, azonnal hívni kell a mentőt, mert perceken múlhat az élet, hiszen a szívinfarktus után minden félórával 10-15 százalékkal nő a halálozás valószínűsége.


Szilveszteri NAGY DURRANÁS – Védjük meg gyerekeinket és kisállatainkat!

2017. december 31.

pixabayRégen hangoskodással, dudaszóval, kolomppal űzték el az ártó, gonosz szellemeket. E zajjal az óév bánatát, félelmeit messze akarták maguktól zavarni az emberek, azért hogy az új esztendő már csak szerencsét és boldogságot hozzon számukra. Ma már a kereplőket, zajkeltő szerszámokat felváltotta a tűzijáték, a petárda és más fülsértő pirotechnikai eszköz, amelyek gyerekeinkre és a kisállatainkra is veszélyt jelenthetnek.

Erre hívta fel a figyelmet a Fiatal Családosok Klubja (FICSAK) is!

Nagy durranás – csúnya sebek

Sajnos minden évben sérülnek meg gyermekek és felnőttek a felelőtlen lövöldözésnek, robbantásoknak, „nagy durranásoknak” köszönhetően. A petárda egyaránt okozhat úgynevezett mechanikai és égési sérüléseket. Minden anya rémálma egy csonkolt ujj, megégett arc, vagy kilőtt szem. Nemcsak a testrészek, de a gyermekek lelki épsége is sérülhet, hiszen hallhattunk már hirtelen, hangos zaj okozta dadogásról, vagy hosszan gyógyuló traumatikus élményről is.


Szilveszteri kiskáté – Erre figyelj a szilveszteri buliban!

2017. december 31.

Mit tehetnek az állattartók? És mit a hangos ünneplésre készülők, hogy az ünnep mindenkinek ÜNNEP lehessen? Íme!

pixabayMit tehetnek az állattartók?

1. Jó megoldás lehet a hosszabb időt igénylő ingerszoktatás, de az sem jelent száz százalékos biztonságot.

2. Megelőzés: az előreláthatóan hangos rendezvényeknél a kutyát be kell vinni a házba, vagy más zárható helyre

3. Szintén sokat segíthet, ha a kutya nyakörvére erősítünk egy bilétát a telefonszámunkkal, elérhetőségünkkel.

4. Ha már megtörtént a baj, akkor érdemes rendszeresen figyelni a környéket, plakátokon és a környékbeli állatotthonokban, állatorvosi rendelőkben jelezni az eltűnést. Képpel ellátott plakátok még hatékonyabbá tehetik a keresést.

5. Elveszett, elkóborolt állatokról bejelentéseket lehet megtenni, illetve érdeklődni lehet a fővárosi önkormányzati rendészet telefonszámán. A megtalált kutyákat a főváros ebrendészeti telepére viszik. A FÖRI Illatos úti Állategészségügyi Szolgálata minden elveszett, kóbor és leadott állatot köteles átvenni és biztonságban elhelyezni. Ajánlatos felkeresni a www.ebtelep.hu oldalt, ahol információkat lehet olvasni az elveszett és meg talált állatokról, valamint a szolgálat Facebook- oldalát

6. Az Állategészségügyi Szolgálata megerősített ügyelettel, az Állatmentő Liga és Noé Állatotthon öt járőrautóval segíti haza az állatokat. Aki kedvencét keresi, vagy kóbor állatot lát, hívja az Állategészségügyi Szolgálat központi telefonszámát, ahol diszpécserek riasztják az adott kerületben járőröző állatmentőket: (1) 347-0830


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...232425...60