Információk, érdekességek

Gyakran beteg a kicsi?

2015. október 21.

Gyakran beteg a kicsi?Nagyon fontos lenne minden szülőnek betartani, hogy gyermekét csak egészségesen vigye közösségbe! Éppen elég frusztráltak a szülők a gyermekük gyakori megbetegedései miatt, ezért legalább közösen tegyünk meg mindent annak érdekében, hogy minimalizáljuk a további megbetegedések számát! Ehhez adunk most szakmai tippeket. 

Nem minden esetben egyszerű a munkahelyek felé elfogadtatni a gyermek betegsége miatti ismétlődő betegállományokat, de azzal minden munkáltatónak tisztában kell lennie, hogy ez ugyanolyan velejárója a munkavállaló alkalmazásának, mint az, hogy az időnként szabadságra megy.

Nagyon nagy segítséget jelentenek a nagyszülők is az unokák ápolásában, ezért, ha mód van rá, bátran használják ki ezt a lehetőséget is!

Lehetőség szerint, ne forduljon elő olyan, nem egyszer hallott eset, hogy a szülő beviszi közösségbe az éjszaka lázas gyermekét, csak azért, mert reggelre, az indulás időpontjára már éppen lement a láza!

Ezért veszélyes betegen közösségbe vinni a kicsit

Hosszútávon mindig sokkal rosszabb, ha egy gyermeket betegen, például masszív orrfolyással, köhögéssel közösségbe visznek, csak azért, mert még láztalan. Betegsége megfelelő kezelés és ápolás nélkül jóval hosszabban fog zajlani, könnyebben alakulnak ki szövődmények, és nem utolsó sorban szétszórja a kórokozókat csoporttársai között.

Beteg gyermek nem való közösségbe, ápolása, gyógyszerelése nem a gondozók, óvónők feladata! Így is könnyen és kivédhetetlenül előfordul, hogy egy betegség tünetei a közösségben tartózkodás ideje alatt jelennek meg (belázasodik, elkezd köhögni a gyermek), de legalább akkor ne adjuk tovább a kórokozókat, ha már nyilvánvaló a betegség számunkra!

Ahhoz, hogy egy betegségből felépülő gyermeket nyugodt szívvel visszaengedjünk a közösségbe, ahhoz minimálisan 24 órás tünetmentesség kell!


7 dolog amit az iskolától függetlenül megtanítok a gyerekemnek

2015. október 15.

A világ tele van azzal, hogy az iskolák ma már nem szolgálják ki a korszerű tudás iránti igényünket. Átszervezik, majd újra átszervezik, majd központosítják, majd rehabilitálják, majd újra reformálják, majd visszaalakítják a rendszert.

Az eredményt látva vagy szorongunk, vagy átgondoljuk, mi az amit mi magunk tehetnénk azért, hogy a mi saját gyerekünk esélyei jók maradjanak, bármilyen is az iskolarendszer. Én 7 olyan dolgot találtam, ami ehhez szükséges, mind a hét elsősorban szülői minta, szülő elvek nyomán, nem iskolai órák keretében valósulhat meg. Mit kell tenned hozzá, hogy a te gyereked így élhessen? Kemény leszek, mint a kád széle: Neked is meg kell tanulnod ezeket és neked is így kell élni. Felnőttként egyrészt könnyebb, mert nem kell megfelelnünk mellette még az iskolának is, másrészt gyorsabb, mert céltudatosabbak lehetünk.


A kamaszok 43 százaléka a kábítószerrel való visszaélésnél is nagyobb problémának tartja az internetes zaklatást

2015. október 15.

A kamaszok több mint fele úgy gondolja, hogy az internetes zaklatás rosszabb, mint a személyes zaklatás, 43%-uk pedig úgy érzi, hogy nagyobb problémát jelent a fiatalok számára, mint a kábítószerrel való visszaélés - derül ki a Vodafone 11 országban, közel 5 000 kamasz megkérdezésével elvégzett online felmérésének eredményéből. A Vodafone ezért Magyarországon is elindítja a nemzetközi #BeStrong internetes zaklatás-elleni hangulatjel kezdeményezését.

A digitális világba született új generáció folyamatos internetes kapcsolatban érzi a legjobban magát, de ez nem csak előnyökkel jár, hiszen az online világban a fiatalokat számos veszély is fenyegeti. Kutatásunk arra világított rá, hogy sok kamasz nem tudja, hogyan segíthetne a barátjának internetes zaklatás esetén, a #BeStrong kampány pedig éppen azért született, hogy a fiatalok jelezni tudják támogatásukat érintett társaik felé.” – mondta Marchhart Pál, a Vodafone Magyarország Vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese.


Minden szó számít: az értő és nyílt kommunikáció a kulcs a rákból gyógyult gyermekek sikeres beilleszkedéséhez!

2015. október 11.

Az Együtt a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány célja az, hogy a beteg gyermekek esélye növekedjen a gyógyulásra, és teljes életet élhessenek. Jó hír, hogy bár évente 1500-2000 daganatos gyermek küzd Magyarországon az életéért, megfelelő kezeléssel már 75%-uk sikeresen gyógyítható. A hosszú és megterhelő felépülés után viszont az is kiemelten fontos, hogy lelki sérülés nélkül tudjanak visszailleszkedni a társadalomba. Ehhez azonban támogatásra van szükségük!

Az Együtt a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány kiemelkedő támogatóként nem csupán a magyarországi gyermekonkológai hálózat nyolc kórházának anyagi támogatása mellett kötelezte el magát, hanem létrehozta családtámogatási programját is, amellyel a társadalmi integrációra is fölhívja a figyelmet. Az Alapítvány célja, hogy a társadalom egészséges tagjaival megismertesse az empátia, a tolerancia és a társadalmi elfogadás fontosságát. Az Alapítvány alapvető kötelességének érzi az elesettek segítését, amelyhez a társadalom egészének kell összefognia; erőfeszítései csak így lehetnek sikeresek.


Orrszívó porszívó nélkül

2015. október 10.

Orrszívó porszívó nélkülA gyermekek közösségbe kerülése kapcsán kialakuló náthás,köhögős betegségek, az utóbbi években nagyon gyakorivá váltak.

Az a klinikai gyermek fül-orr-gégészeti munkacsoport, ahol két évtizeden át dolgoztam, Miriszlai professzor irányításával ennek a betegségsorozatnak a gyógyítását és megelőzését tűzte ki célul. Professzor úr felismerte, hogy a banális náthának tűnő betegség elhúzódásáért több tényező felelős:

1. Az egyik és legfontosabb az, hogy a gyermekek megfázásának vélt vírusos náthája nem szűnik meg a szokásos módon egy hét alatt, hanem bakteriálisan felülfertőződik.

A gyermekek orrfújása többnyire nem elég hatékony és a bennrekedt váladék miatt egy szövődménysorozat veszi kezdetét.

2. A közösségekbe félig-meddig gyógyultan visszakerülő gyermekek egymásnak átadják azokat a kórokozókat, amelyek nem pusztultak el az antibiotikumos kezeléstől. Ezek az általam csak „tízpróbásnak” nevezett baktériumok nagyon sok fülbetegség és légúti betegség előidőzői, fenntartói. Klinikai munkacsoportunk vezetője rájött arra, hogy az orrváladék mechanikus eltávolítása, leszívása a legfontosabb teendő az orrban, és a melléküregben elszaporodott kórokozók ellen.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...191192193...280