Információk, érdekességek

Az Egészség és Bőség elfogadásának összefüggései

2016. október 20.

A kvantumszemlélet egyik alapvető felfedezése: "Az Egészség és Bőség érzete minden pillanatban átélhető." Miért fontos ez? Azért, mert amit az elme el tud képzelni, át tud érezni, s képes elhinni, azt meg is fogja teremteni. Még akkor is, ha a fizikai szinten pillanatnyilag még nem manifesztálódott.

 

Minden emberi elme egy eszköz, mely rendelkezik a sokat emlegetett teremtő erővel. Azonban legtöbbször az eszköz önműködővé válik, s az használja öntudatlanul gazdáját. Hogyan lehet visszavenni az irányítást, s az elmét rendeltetésének megfelelően használni? Hogyan lehet egészségben és bőségben élni?

Ahogy lelkileg érettebbé válik valaki, egyre tisztábban érzi, hogy az egészség, nem korlátozódik a pusztán a testi jóllétre. A lelki és szellemi harmónia, sőt a környezettel való békés együttműködés is része az egészséges életnek. Tehát azt is mondhatjuk, hogy az egészség a Siker és a Bőség alapja. Azonban a másik irányból is megközelíthetjük, a Siker és a Bőség érzete meg fogja teremteni az egészséget testi, lelki, és szellemi szinten egyaránt.

A kvantumszemlélet szerint Te magad hozod létre az érzékelési folyamatoddal a valóságodat. A meggyőződésed, hited, elképzelésed a világról óriási mértékben befolyásolja, hogy milyen is a valóság amiben élsz. Gondolj át. Miből is jönnek a meggyőződések? Elsősorban a tanult és átélt tapasztalataidból. Viszont ha pusztán ezekre hagyatkozik valaki, akkor sajnos az „önbeteljesítő jóslat”csapdájába eshet, amikor a meggyőződés és a tapasztalat önmagát erősíti. Ebből a körforgásból segít kiemelkedni az önfigyelés, és a tudatosság. 


Nem akarom lenyelni a békát!

2016. október 06.

Az emésztés során magunkhoz vesszük a külvilág egy részét, elválasztjuk a hasznosat a haszontalantól, a hasznosat befogadjuk, asszimiláljuk; míg a felesleges emészthetetlen dolgokat kiürítjük.

Mindezt érthetjük szó szerint, de átvitt értelemben is. Hiszen az ember gyakran kénytelen „lenyelni a békát”, van olyan, amit már „nem vesz be a gyomra”. Az emésztőrendszeri zavarok hátterében bizony gyakran állnak párkapcsolati problémák.

Hányinger - Mit nem vesz be a gyomrod?

Hányinger, hányás jelentkezhet attól, ha valamitől (valakitől?) megundorodunk, ha a környezetében tapasztalt visszásságoktól támad hányingerünk. De attól is lehet, ha olyan körülmények, feltételek között kell élnünk, amit nem tudunk elfogadni. Lássuk Juli esetét.

Juli (25 éves marketing menedzser) állandó émelygés, hányinger miatt fordult hozzám. Juli és Sándor már több éve éltek együtt, mielőtt összeházasodtak volna. Mindketten önálló független, jó keresetű, vezető állású fiatalok voltak. Közösen bérelték a lakást, felesben fizették a bérleti díjat, a számlákat, mindegyikük magának vett ruhát. Szerették és jól megértették egymást, megosztották a háztartási teendőket.Házasságról nem beszéltek, tudták, hogy egymáshoz tartoznak, és akkor mi szükség van „arra a papírra”?

 


Őszi nagytakarítás kívül-belül egyaránt

2016. október 01.

Szülői minta alapján van nálunk tavaszi és őszi nagytakarítás a házban. Sok mindenre jó egy ilyen alkalom, azon kívül, hogy elfáradunk benne. Mit és hogyan tudunk a leghatékonyabban kitisztítani ilyenkor?

 

Nálunk a tisztaság mindig első volt a sorban. Anyukámnak szinte már megrögzött takarítási kliséi voltak. Gyerekként nem annyira díjaztam ezt, mert minden pénteken neki kellett veselkednem a panellakás pucerálásának.

Nem is akárhogyan történt ez, mindennek sorrendje volt, minden csak úgy történhetett, ahogy tanította. Aztán volt kis- és nagytakarítás is. A nagy az ablakpucolásos, függönymosás verzióban nagyon fárasztó volt gyerekként…

Aztán sokáig megrögzötten takarítottam én is a mindenkori otthont. Volt, hogy átfordult már mániába a tisztaság. Volt némi önmunka arra irányulóan, hogy ez élhető legyen…
Manapság a takarítást egyfajta dinamikus meditációnak használom. A mostani időszak, az augusztusi Telihold után, kifejezetten a régi családi minták elengedését támogatja.
Ennek több fázisa volt nálam, írtam is erről. Most amolyan nosztalgikus megfigyelős variáció társult a rendrakás, takarítás fizikai síkon megélt programjához.


"Jaj, megint begörcsölt a lábam!"

2016. szeptember 21.

Amikor az izmainkat túlterheljük – pld. rendszeres testmozgás, sportolás, egyéb hosszan tartó fizikai tevékenység, esetleg egész napos egy helyben állás esetén – , gyakran előfordul, hogy az izomszövet erőteljesen összehúzódik, azaz görcsbe rándul. Utána csak nehezen ernyed el, és ez a „begörcsölés” általában fájdalommal jár, amitől természetesen mielőbb szeretnénk megszabadulni...

Ha egyébként is hajlamosak vagyunk erre az akaratlan, kellemetlen izom-összehúzódásra - nappal vagy éjjel – az egyik fontos és helyes reakció, ill. megelőzési mód, ha több, egyes ásványi anyagokban gazdag táplálékot fogyasztunk. Az alábbiakban kiemelünk közülük párat, hozzátéve az ebből a szempontból hasznos néhány gyógynövényt.

Banán

Bőven tartalmaz káliumot (358mg/100g) és magnéziumot (32 mg), melyek csökkentik az izomgörcsök gyakoriságát, ill. erősségét. Különösen ajánlott a fogyasztása fizikai aktivitás, erőkifejtés, sportolás előtti étkezéskor. Tejes banánturmixot is készíthetünk belőle, vagy a banándarabkákat keverjük joghurttal. Így kalciumban gazdag, ízletes reggelit állíthatunk elő,  mellyel javíthatunk izmaink állapotán.


5 dolog, amire figyelj, ha irodában dolgozol

2016. augusztus 01.

Vannak olyan listák, melyeket minden évben többször el kellene olvasnod ahhoz, hogy jobban érezd magad a munkahelyeden. Összeszedtünk neked, most 5 pontot, és mivel nem egy női glammagazin vagyunk, sokkal fontosabb dolgokat mondunk neked, mint azt, hogyan tudod kivédeni a fúria kolléganődet, vagy hogyan hívd fel magadra a figyelmet, vagy így juss be a főnökhöz. Mi azt mondjuk meg, mi az az 5 dolog, amire mindenképpen figyelj az irodában, ha egészséges akarsz maradni.

5 dolog, amire figyelj, ha irodában dolgozol1: Ülj helyesen! 

Lehet, hogy pontosan olyan vagy mint én? Amikor ezeket a sorokat írom, egy széken ülök, a jobb lábam be van húzva a szék alá, a bal pedig fent a széken, szinte rajta ülök. Kicsit előredőlve írok, és a monitor sincs túl messze tőlem, a gerincem pedig S alakban hajlik. Te hogy ülsz ebben a pillanatban? Elmondjuk, hogyan kellene. Úgy ülünk helyesen, ha a törzsünk és a combunk, valamint a combunk és a lábszárunk 90 fokos szöget zár be egymással. Ebben az esetben a talpadnak pontosan le kellene érnie a földre: mintha állnál. Ha nem így ülsz, akkor rosszul ülsz. Próbálj meg helyesen ülni a gerinced hálás lesz.

 


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...777879...158