Információk, érdekességek
Hogyan csináljunk új betegségeket?
2010. július 31.
Sok, korábban teljesen egészségesnek tekintett emberre mondhatják a jövõben azt, hogy beteg az új kórképek alapján.
Az orvosoknak szóló mentális egészségügyi biblia legújabb frissítése olyan diagnózisokat tartalmazhat önálló "zavarként", mint a gyerekek hisztije vagy a mértéktelen evés, ami szakértõk szerint azt jelentheti, hogy lassacskán senki nem számít normálisnak.
Minden harmadik férfi küszködik vele
2010. július 24.
Hatékony, megbízható terápiával enyhülnek a gondok, ehhez azonban szükséges urológushoz fordulni.
- Magyarországon a prosztatarák, a tüdõrák után a 2. leggyakrabban elõforduló rosszindulatú daganat. Évente a prosztata megnagyobbodás miatt majd’ 400 ezer új beteget regisztrálunk – mondja Pajor László professzor, a Magyar Urológus Társaság elnöke és mindjárt hozzá teszi –, bátran állítom, hogy népbetegségrõl van szó, hiszen a 30-40 esztendõs férfiak 10-25 százaléka, 70-80 felettieknek pedig már 75-90 százaléka érintett és szorul kezelésre. A páciensek száma pedig évrõl évre növekszik. Nemzetközi statisztikák szerint a világban 3 percenként egy embert prosztatarák miatt elveszítünk, miközben idõben történõ szûréssel legalább 20 százalékkal csökkenthetõ az emiatti haláleset.
Roham békeidõben: lappangó epilepszia?
2010. július 23.
Akár harminc évvel a fejsérülés után is kialakulhat epilepszia a katonáknál.
Akár harminc évvel a fejsérülés után is kialakulhat epilepszia a katonáknál, állapították meg amerikai orvosok vietnámi veteránok követéses vizsgálatával. A Neurology címû szakfolyóiratban hétfõn közzétett tanulmány szerint igen hosszú idõ elteltével is megjelenhet a poszttraumás epilepszia a harctéren szerzett fejsérüléseket követõen.
Bármikor kialakulhat és nagy bajt okozhat
2010. július 11.
A petefészekciszta növeli a meddõség és az érelmeszesedés kockázatát.
A pubertáskortól a menopauzáig bármikor kialakulhat petefészekciszta, amely az esetek egy részében tünetmentesen el is múlik. Elõfordulhat azonban, hogy a rutinvizsgálat során felfedezett ciszta akár meglepõen nagyra nõ, ilyenkor elkerülhetetlen a mûtéti eltávolítás. A petefészek-tömlõk kialakulásáról, kezelésük lehetõségeirõl dr. Hintalan Albert, az Oxygen Medical nõgyógyász szakorvosa beszélt az orvostkeresek.hu portálon.
Hormonok és betegségek
2010. július 01.
A legtöbb, amit hormonrendszerünk kiegyensúlyozott mûködéséért tehetünk, az egészséges életmód.
A hormonokról a legtöbb esetben csak akkor veszünk tudomást, ha valami problémát, elváltozást okoznak, legyen az folyamatos testsúlyemelkedés, idegesség, vagy menstruációs zavar, mivel a hormonháztartásban jelentkezõ problémák életminõségünket és egészségünket is jelentõsen befolyásolja. Prof. Balázs Csaba endokrinológus, a Budai Endokrinközpont professzora sorra vette a fõbb hormontermelõ szerveket és ismerteti az egyes, mûködési zavarukból adódó betegségeiket.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...193194195...249