Információk, érdekességek
Mit jelent a vizeletinkontinencia?
2009. október 10.
Manapság egyre több ember küzd hazánkban is ezzel a rémesen kellemetlen betegséggel.
A vizeletinkontinencia olyan önkéntelen vizeletvesztés, amely alkalmatlan idõben, illetve helyen történik. Az inkontinencia, a vizelettartási zavar nem betegség, hanem valamilyen egyéb, a háttérben meghúzódó rendellenesség következménye, tünete.
Élet a Parkinson-kórral
2009. október 06.
Magyarul is elindult az „Élet a Parkinson-kórral" kampány, hogy ezzel is gyarapítsa a betegségrõl szóló ismereteket.
Egy felmérés azt mutatta, hogy Európa-szerte hiányosak a Parkinson-kórral kapcsolatos ismeretek. Jobban meg kell ismerni ezt a betegséget, annak társadalmi és gazdasági hatásait és biztosítani kell, hogy a betegek a rendelkezésre álló lehetõ legjobb ellátásban és kezelésben részesüljenek.
Megtalálták a tuberkulózis gyógymódját?
2009. október 06.
Az Iowa Egyetem kutatói felfedeztek egy olyan enzimet, amely a tuberkulózist rezisztenssé teszi az emberi immunrendszerrel szemben.
A szakemberek ugyanakkor megtalálták a módját annak is, hogy hogyan semlegesíthetik ezt az enzimet. A módszerrel vélhetõleg egy napon gyógyítható lesz a tuberkulózis.
Szalmonellával gyógyíttatnák a rákot?
2009. október 04.
Olyan pontokon is segíthetnek, amelyekhez az elterjedt tumor-terápiás módszerekkel nehéz hozzáférni.
A rendszerint háziszárnyasok szervezetében és tojásaiban megtalálható szalmonella-baktériumok emberben rendkívül kellemetlen, nem ritkán életveszélyes kórállapotokat idéznek elõ. Lehet azonban – írja a World Pharma News –, hogy immár a kelleténél kissé jobban haragszunk rájuk, német kutatók ugyanis nemrég sokat javítottak e mikrobák reputációján.
Parkinson-kór: nemcsak tüneti kezelés lehetséges?
2009. szeptember 29.
Becslések szerint világszerte mintegy négymillió, legnagyobbrészt 60 esztendõsnél idõsebb embert érint.
A Teva Pharmaceutical Industries Ltd. a The New England Journal of Medicine online változatában újabb adatokat publikált Parkinson-kór elleni gyógyszerével, az Azilecttel kapcsolatban. (A készítmény hatóanyagát, a rasagilint az izraeli nagyvállalat a dán Lundbeckkel együtt, a haifai mûszaki egyetem bevonásával fejlesztette ki.) Az „ADAGIO" vizsgálat során megállapítást nyert, hogy a kísérletek elejétõl napi 1 mg rasagilinnel kezelt Parkinson-kóros páciensek tizennyolc hónap után jobb állapotban voltak, mint egy másik, ugyanakkor diagnosztizált betegekbõl álló csoport tagjai, akik pontosan ugyanezt a terápiát csak kilenc hónappal késõbb kezdték kapni. Az eredmény, írja a publikációt ismertetõ World Pharma News, „megfelel a napi 1 mg Azilect lehetséges betegség-módosító hatásának".
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...205206207...249