Információk, érdekességek
A szív- és érrendszeri betegségek - 1. rész
2007. november 17.
Az érelmeszesedés rizikófaktorai
Az érelmeszesedés kialakulásának egyik jól körülhatárolható okát nem tudjuk meghatározni. Ismerünk azonban számos olyan állapotot, aminek jelenléte hajlamosít érelmeszesedés kialakulására. Ezek az ún. kockázati tényezõk vagy rizikófaktorok.
Mi az az érelmeszesedés?
Az érelmeszesedés lényege, hogy fõleg koleszterin és mész rakódik le az erek falában, belsõ felületükön, leggyakrabban egy jól körülhatárolható területen. Ezeket a lerakódásokat plakkoknak nevezzük.
Ha terjed a vírus... - 2. rész
2007. november 14.
Néhány jó tanács a vírusos fertõzések elleni védekezésre
Nem véletlen, hogy a nátha, a meghûléses megbetegedések terjedését rendszerint az év leghidegebb idõszakához kötjük. Hiszen amikor a hõmérõ higanyszála süllyedni kezd, nemcsak a hideg levegõt, hanem számos egyéb tényezõt is okolhatunk a fertõzés mind gyakoribb kialakulásáért.
Néhány gyakorlati tanács a téli idõszak baj nélküli átvészelésére
Az évnek ebben az idõszakában tehát a mind gyakrabban megjelenõ vírusok ellen fokozottabban kell védekeznünk. Kellõ elõvigyázatossággal a hideg beköszöntével jelentkezõ egyéb problémák jelentõs része is megelõzhetõ, otthon és kint a hideg levegõn egyaránt. Ne várjunk vele, idõben tegyünk meg néhány szükséges "óvintézkedést".
Diabétesz
2007. november 14.
Mire ügyeljenek a cukorbetegek?
Az esetek többségében a 2-es típusú vagy úgynevezett idõskori diabétesz éveken keresztül tartó bõséges és helytelen táplálkozásra vezethetõ vissza.
Vészjósló jel azonban, hogy az utóbbi években a gyerekek és a fiatalok körében is megnõtt a 2-es típusú diabétesz elõfordulásának gyakorisága.
Ha terjed a vírus... - 1. rész
2007. november 13.
Néhány jó tanács a vírusos fertõzések elleni védekezésre
Könnyezõ szem, eldugult orr, tüsszögés, köhögés... Mindnyájunk számára ismertek a nátha tünetei. E gyakori vírusos fertõzés veszélye újult erõvel leselkedik ránk, ha beköszönt a hideg idõ, így a téli idõszakban szinte elkerülhetetlennek tartjuk a betegséget. De ha ismerjük kialakulásának okait, és megfogadunk néhány jó tanácsot, könnyebben megbirkózunk vele.
Emlõrák - A kór túlélhetõ
2007. november 11.
Mai rohanó világunkban sokféle élethelyzetnek vagyunk kitéve. Ami a tõlünk, dolgozó nõktõl elvárt kötelezettségeket illeti, tele vagyunk sztereotípiákkal. Mindez egészen addig tart, amíg hirtelen át nem kerülünk a "másik oldalra", a betegek oldalára, ahova pillanatok alatt átröpít bennünket egy lelet, egy sor, amely a bajt leírja...
Emlõrák
A bölcsességet a betegeimtõl tanultam meg: "A betegség a legnagyobb tanítómester. A legjobb önfejlesztõ módszer: megtanulni együtt élni a krónikus kórral, a rákkal." Mert a kór túlélhetõ. Az emlõrák a nõk leggyakoribb daganatos megbetegedése. A Magyarországon évenként felfedezett új esetek száma csökkenõ tendenciát mutat. Becslések szerint élete során hét nõbõl egynél nagy valószínûséggel kifejlõdik az emlõrák.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...223224225...249