Információk, érdekességek

Visszér - nemcsak szépséghiba

2006. július 21.

A nyár egyszerre kegyes és kíméletlen: mindent látni enged. A szépséghibákat – legyenek bármennyire aprók – ilyenkor még nagyobb gonddal kell elfedni, kijavítani, megszüntetni. Apró trükkökkel elfedhető kozmetikai hibának tűnik a kezdődő visszérbetegség is, elhanyagolva azonban fájdalmas, kínzó betegséggé alakulhat.

Egzotikus betegségek

2006. július 19.

Az elmúlt években olyan démoninak tartott betegségek, mint a malária, a hepatitis vagy a sárgaláz hazánktól távol, trópusi országokban jelentettek igazi veszélyt: csak az egzotikus országokba utazókat készítették fel védőoltással. Az elmúlt hetekben azonban Magyarországon is megjelent az Ázsiából származó madárinfluenza, amely ugyan a szárnyas állatokra jelent veszélyt, de a könnyen mutálódó influenzavírus komoly emberi járványt is okozhat. Kellő óvatossággal és odafigyeléssel viszont garantáltan megelőzhető.

Tabutéma: a széklet-visszatartási képtelenség

2006. július 15.

Legtöbben eltitkolják a problémát, pedig léteznek hatékony kezelések.

 

A székelési inkontinencia a székletürítés feletti kontroll elveszítése. A rendellenesség nyolcszor gyakrabban fordul elő nők, mint férfiak körében. Hazai adatok nem állnak rendelkezésünkre, ugyanakkor külföldi felmérések egy és 16 százalék közé teszik az érintettek arányát, például csak az Egyesült Államokban több mint egymillió embert érint ez az állapot. Ugyanakkor, nagyon sok eset marad rejtve, hiszen itt talán még a vizeletinkontinenciánál is erősebben jelentkezik a rendkívül erős szégyenérzet. Ezt az is jelzi, hogy a székletinkontinenciában szenvedők fele nem említi meg orvosának a problémáját. Sokakat a szégyenérzet mellett az is visszatart, hogy úgy gondolják, semmi nem segíthet rajtuk, holott számos hatásos kezelés áll rendelkezésre - figyelmeztet az InkoKlub Egyesület.


A krónikus mandulagyulladás és a góckérdés

2006. július 02.

Góc alatt a szervezetben levő, többnyire rejtetten elhelyezkedő gyulladásos elváltozásokat értjük, melyben legyengült, de még életképes kórokozók húzódnak meg.

Ezek a mikrobák vagy az általuk termelt mérgező anyagok időnként a vérkeringésbe jutnak, és egy másik, sokszor távoli szervet - fertőzéses vagy immunológiai mechanizmuson keresztül - megbetegítenek.


A vesekövesség terápiája

2006. június 27.

A vese- és húgyúti kövesség terápiája két nagy csoportra osztható, az ún. konzervatív és az invazív, műtétes eljárásokra. Ha az orvos a konzervatív terápia mellett dönt, tehát műtéti megközelítést nem tart szükségesnek a kőmentesség elérésére, a kezelés a kő mielőbbi elhajtására vagy feloldására fog irányulni.

Oldásra csak a húgysavkövek alkalmasak, ezek azonban a megfelelő gyógyszeres kezelés és a beteg együttműködése esetén maradék nélkül feloldhatók. A kezelés diétás megszorításból és vizeletlúgosító oldat, por vagy pezsgőtabletta szedéséből áll. A betegnek rendszeresen ellenőriznie kell vizeletének vegyhatását, a gyógyszeradagját úgy kell módosítani, hogy a ph 6,2 és 6,8 között legyen, ez az optimális a kőoldáshoz.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...239240241...249