Információk, érdekességek
Makacs és káros tévhitek a hajápolásról
2016. augusztus 05.
Magdolna, a fodrászok védőszentjének napja. A magyar hagyomány szerint, Magdolna napján vágni kell a lányok hajából, hogy szép hosszúra nőjön . Minden nemzetnek megvannak a maga hiedelmei, miközben ma is élnek a tévhitek a hajápolásról – és némelyik egészen káros. Ezeket gyűjtötte csokorba Lafferton Annamária, az elrontott frizurák helyrehozásának szakértője.
A skót nők nem fonjak ki a hajukat, amíg a család valamelyik tagja hajón utazik, nehogy tengeri beteg legyen. A japánok szerint nem szabad kölcsön adni fésűt, mert kihullik a hajunk. A franciák szerint, ha találsz a válladon egy hajszálat, akkor jó hírt fogsz kapni. Ezekkel az ártalmatlan hiedelmekkel szemben viszont manapság számos kártékony tévhit él a hajápolásról.
Nem kell sokat fésülködni!
„Az egyik legmakacsabb tévhit, hogy a sok fésüléstől szép lesz a haj. Valójában elég naponta egy-két alkalommal fésülködni, mert a túl sok fésülködés serkenti a faggyúmirigyek működését, ami könnyen zsírosodáshoz vezethet.” – mondta Lafferton Annamária.
3 kínos helyzet, amikor nagyon ciki a sárgás fogsor
2016. augusztus 02.
Fogazatunk természetes színe törtfehér, azonban az idő múlásával elszíneződhet, sárgássá, de akár barnás árnyalatúvá is válhat. Ennek oka, hogy rágás közben a fogzománcon mikro-repedések keletkezhetnek, melyekben jobban megtelepszik az elfogyasztott ételekből származó lepedék, mely lepedék a felelős elsősorban a fogak elszíneződéséért.
Életvitelünk és étkezési szokásaink is nagyban hozzájárulhatnak a fogak elszíneződéséhez. Bizonyos ételek, italok rendszeres fogyasztása ugyanis károsítja a fogzománcot. Az elszíneződést okozó tea, kávé, vörösbor, a dohányzás és bizonyos gyógyszerek mellett a savas gyümölcslé, kólafélék egyenesen rongálják a fogzománcot. A fogzománc eróziója során a fog áttetszővé válik, s egyre jobban láthatóvá válik a sárgás színű dentin, fogbél.
Számos kínos szituáció adódhat, amikor szégyenkeznünk kell sárga fogsorunk miatt, legyen szó egy állásinterjúról, ahol a jó benyomás elengedhetetlen, vagy akár gondoljunk egy fotózásra, pl. érettségi tablókép, esküvői fotó, önéletrajz mellé kerülő fénykép. Azonban nemcsak az esztétikum miatt érdemes odafigyelni fogainkra, ugyanis a tartós elszíneződés esetén a lerakódások elérhetik a dentint, s olyankor már visszafordíthatatlan a folyamat.
A dühös jógi
2016. július 30.
A jógi, vagy női megfelelője a jogini alatt azokat a jógázókat értjük, akik nem pusztán jógáznak, hanem "élik is" a jógát a szürke hétköznapokban. Jóval több ez, mint a vegetáriánus élet vagy épp az ászanák rendszeres gyakorlása. Alkalmazzák a jóga azon alapelveit és útmutatásait, melyek segítenek megtalálni Önvalónkat. De vajon hiteles lehet-e egy olyan jógi, aki időnként felrobban a dühtől?
Patandzsali, akinek a jógairodalom alapművét tulajdonítják, i.e. 500 körül elsőként foglalta rendszerbe a jóga legfontosabb elveit a Yoga Sutra című munkájában. Ahogyan a keresztény vallás szent könyve, a Biblia Tízparancsolata, úgy a Yoga Sutra is konkrét követendő és kerülendő magatartásokat jegyez le, melyeket egy jógi követ, illetve elkerül. A Yoga Sutra azonban nem tilt és nem követel meg semmit, inkább afféle ajánlások formájában rögzíti, hogyan élhet valaki tiszta, jógikus életet.
Jógafilozófia ide vagy oda, azt azért joggal feltételezhetjük, hogy egy jógi számára sem követendő példa, hogy a düh, vagy bármilyen heves érzelem a birtokába kerítse, és ez alapján reagáljon az őt ért helyzetekre.
Nem szabad azonban megfeledkeznünk arról, hogy a jóga egy olyan út, melyet nem született szentek és guruk járnak. A jógi egyszerű, hétköznapi ember, ösztönös és időnként heves érzelmekkel éppúgy, mint bárki más. A legtöbb, amit tehet, hogy folyamatos gyakorlással és önfejlesztéssel tágítja világképét, saját magáról alkotott énképét és az ajánlott/kerülendő magatartásformák figyelembe vételével törekszik elérni egy sokkal harmonikusabb életet.
Miért nem tűnik már el a narancsbőr?
2016. július 26.
Ezekben a hónapokban minden női magazinban több oldalnyi tuti tippet találsz arról, hogyan tüntesd el a narancsbőrt, és a nyomtatott újságok késésben is vannak, hiszen az interneten már májustól meredeken emelkedik azoknak a száma, akik rákeresnek a narancsbőrre. Kilátástalan küzdelem, vagy van esélyed nyerni? Elmondjuk, mit kell tenned, hogy végleg elfelejthesd a narancsbőrt.
Majdnem mindenkinek van.
Ma, Magyarországon 10 nőből 9,5-nek (írhattuk volna azt is hogy a nők 95%-nak) van narancsbőre, függetlenül attól, hogy sovány, vagy ducibb, fiatal, vagy idős. Ami ekkora probléma, arra sokan próbálnak ilyen-olyan megoldást kínálni: ezért a világon több millió cég él abból, hogy a tökéletes narancsbőr elleni krémet, eszközt, terápiát árulja: természetesen azt ígérve, hogy a narancsbőr eltűnik, gyorsan, és örökre. Ha azonban ez így lenne, akkor nem lenne ilyen magas a narancsbőrrel küzdők aránya. Mi a probléma?
Nyári fülbajok
2016. július 25.
A téli fülbetegségek főként a náthás-hurutos betegségek szövődményei, a nyári fülbajok okozója pedig döntően a víz, de kellemetlen szövődményeket okozhat a repülés, koncertek, vagy akár a meleg is. Az ebben az időszakban gyakori fülészeti problémákra dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter, a Fül-orr-gége Központ orvosa hívja fel a figyelmet.
Ha túl sok időt tölt a víz alatt
A strandolás kellemetlen velejárója lehet, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran a külső-hallójárat gyulladás, vagy úszófülként is ismert betegség. A felázott hallójárat érzékeny bőre sérülékennyé válik, így a kórokozók könnyen behatolhatnak a bőrbe és gyulladást, gombás fertőzést is előidézhetnek.
A külsőfül gyulladása erős fájdalommal jár, mely gyakran az éjszakai alvást is nehezíti. Ezen kívül fülfolyás, halláscsökkenés, hőemelkedés, láz is jelentkezhet előre haladott, súlyos hallójárat gyulladás esetén. Kezelés nélkül a fájdalom erősödésére, a gyulladásnak a környezetre való terjedésével számolhatunk, így javasolt mielőbb orvoshoz fordulnunk, aki vizsgálat, a hallójárat kitisztítása után általában gyulladáscsökkentő fülcseppet ír fel, a súlyosabb esetekben rendszeres helyi kezelésre visszarendeli a beteget. Bizonyos esetekben szájon át alkalmazott antibiotikum szedésére is szükség lehet, emellett természetesen fájdalomcsillapító- és gyulladáscsökkentő készítmények javasoltak.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...686970...116