Információk, érdekességek
A bodza: fogyaszt, ránctalanít és...
2010. június 26.
Gyógyhatásainak se szeri se száma, a talajt is javítja, finom illatú, esztétikus és szinte bárhol megterem.
A germánok a bodzát szent növényként tisztelték és Holle (Freya) asszonynak, a családi fészek istennõjének áldozták. Magyarországon tájegységenként tér el a vele kapcsolatos mondák színezete. Egyes vidékeken, például a palócok szerint és a Csereháton, valamint Göcsejben ha a bodzára taposnak, meghajlítva földet hordanak rá, vagy az ágakat az ólba teszik, akkor a tehénbõl, a disznó sebébõl kihull a pondró. Az alsó Õrségben ezzel szemben nem ültetnek bodzát a ház mellé, mert akkor belecsap a villám. Ott a bodza az ördög, a gonosz lelkek fája.
Több a rákkeltõ anyag a kapirgáló tyúkok tojásaiban
2010. június 23.
Egy tanulmány szerint Tajvanon közel hatszor annyi rákkeltõ dioxint tartalmaznak a szabadon tartott tyúkok tojásai, mint ketreces társaiké.
A kutatók szerint a jelenség oka az lehet, hogy a kapirgáló tyúkok több szennyezõ anyagot szednek fel környezetükbõl, mint az ipari körülmények között tartottak. A tajvani Cseng Kung Nemzeti Egyetem környezeti és munkahelyi egészségügyi tanszékének kutatói Pao-cse Liao (Pao-Chi Liao) vezetésével két, Tajvanon igen elterjedt dioxin típus, a PCDD és a PCDF jelenlétét vizsgálták tojásokban. Tajvan igen sûrûn lakott és erõsen iparosodott, ezenkívül sok szemétégetõ is kibocsát dioxint.
Fehér vs. barna rizs
2010. június 18.
A fehér rizs fogyasztása összefügg a diabétesz kockázatával.
Összefüggést talált a fehér rizs fogyasztása és a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának nagyobb kockázata között egy hétfõn közzétett amerikai tanulmány.
Gyors fogyást hoznak! Zóna-, dél-tengeri, hollywoodi, választó- és Atkins-diéta
2010. június 14.
A nyár beköszöntével sokan szembesülnek azzal a problémával, hogy az ún. fürdõruhaszezonra nem sikerült elérniük a megcélzott testtömeget.
A csalódottság következménye lehet, hogy a gyors, akár 1-2 hetes csodakúrákkal, divatdiétákkal ezt a gondot megoldhatónak gondolják.
Az éjszakai nassolásért fogainkkal fizethetünk
2010. június 09.
Az éjszakai nassolásért a késõbbiekben a fogaink elvesztésével fizethetünk.
Ezt állítják amerikai kutatók, akik vizsgálataikról az Eating Behaviors címû szaklap legújabb számában számolnak be. A University of Missouri - Kansas City kutatói egy nagyszabású dán követéses vizsgálat adatait elemezték. A kutatásban 2436 harmincévesnél idõsebb személy vett részt, akik 1987-88-as felmérés során kitöltöttek a táplálkozási szokásaikat firtató kérdõívet, s fogászati vizsgálaton is átestek.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...236237238...285