Információk, érdekességek
Formában tart az időskori munka?
2011. augusztus 23.
Az orvostudománynak, a fejlett civilizációnak köszönhetően ma már tovább élhetünk, mint elődeink, de nem mindegy, kései éveinket milyen egészségi állapotban töltjük, mennyire akarunk részt venni a társadalom alakításában, aktívak szeretnénk-e maradni, vagy a magányosabb, passzívabb létformát választjuk. Azt vizsgáltuk, mi szükséges ahhoz, hogy szellemi, testi frissességünket megőrizzük, és ebben milyen szerep jut a munkának.
Egészséges szokásokkal 15 évvel tovább élhetünk
2011. augusztus 21.
Eddig is közismert volt, hogy az egészséges életmód jobb életminőséget, gyorsabb gyógyulást, sőt akár hosszabb életet is eredményezhet. A legújabb kutatások szerint akár 15 évvel is tovább élhetnek azok, akik figyelnek az egészségükre. Az életmód szerepéről dr. Babai László, az Oxygen Medical életmód orvosa beszélt.
A dolgozó egészsége a cégnek is megéri
2011. augusztus 11.
Egy munkahelyi egészségfejlesztési terv célja, hogy egészségesebb, kiegyensúlyozottabb emberek dolgozzanak egy empatikus légkörű, korszerű munkahelyen. A megfelelő fizikális állapot, mentális és lelki kiegyensúlyozottság eredményeként már rövidtávon elkerülhető a tartós stressz, így csökkenhet a pszichoszomatikus megbetegedések száma.
A lehetséges lépésekről dr. Sztancsik Ilona, az Oxygen Medical foglalkozás-egészségügyi szakorvosa beszélt.
A ragyogó bőr titka – Nyári bőrápolási tippek
2011. július 31.
A nagy rohanásban kevés idő jut a bőrápolásra, pedig néhány apró és gyors trükkel percek alatt ragyogóvá tehető a fáradt, megfakult bőr.
Ami elsőre most macerának tűnik, idővel szuper gyors rutinná válik és teljesen beépíthető a reggeli készülődésbe vagy az esti pihenésbe. Azonban még mielőtt a konkrét tippekre kerülne a sor, fontos tisztázni, hogy a gyönyörű bőr legősibb, legegyszerűbb és legalapvetőbb titka a sok folyadékfogyasztás (lehetőleg víz). Nem mellesleg a narancsbőr elleni harcban is fontos szerep van!
Az agy - tanulással növelhető a szerkezete!
2011. július 30.
Senki nem tudja, hogy az agy milyen módon, és hol képes oly rengeteg információt tárolni. Pedig képes, sőt arra is, hogy a megtanultakat társítsa új helyzetekhez, vagy problémákhoz.
A tanulás során az információk az agy különböző területein futnak át, mely során az idegsejtek struktúrája is változik. A több mint ezermilliárd idegsejt működéséhez a szervezet oxigénellátásának a 20%-a szükséges. Az információfeldolgozás különböző lépésekre tagolódik.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...118119120...158