Információk, érdekességek
SOS lábápolás tavasszal!
2013. március 25.
Előbújtak a felhők mögül az első tavaszi napsugarak – és egykettőre itt a nyár! Mielőtt elővennénk vékony anyagból készült ruháinkat, szoknyáinkat, mindenképp gondolnunk kell arra, hogyan festünk „sápadt” lábbal, harisnya nélkül az utcán. Ha úgy véljük, hogy nem éppen tökéletesen, minél előbb kezdjük el a tavaszi lábápolást. Megtehetjük ezt otthon is – íme 4 fő cél, és elérésükhöz jó tanácsok, hogy azután minden komplexus nélkül tegyük félre a nadrágot, harisnyát...
A szőrtelenítés
A lábakon továbbra is a gyanta (meleg viasz) a legjobb megoldás a szőrszálak eltávolítására hosszabb távon. Ugyanis ezzel a módszerrel gyökerestől tépjük ki a szőrszálakat, és előnye, hogy a művelet elvégzéséhez nem feltétlenül kell szakemberhez fordulnunk.
- Előkészítés bőrradírozás útján
A szőrtelenítést megelőző napon kivételesen alkalmazzunk bőrradírt, aminek nagy előnye, hogy eltávolítjuk vele az elhalt hámsejteket a lábszár bőrén. Ily módon előkészítjük a bőrt a hosszú ideig eredményes szőrtelenítésre. Száraz bőrre az olaj alapú testradír ajánlott, míg zsíros vagy normál bőrre javaslunk egy egyszerű módszert: a tusfürdőbe keverjünk finom barna cukrot vagy tengeri sót, és ezt a keveréket kenjük a lábunkra. Amikor befejeztük a műveletet, hidratáljuk a bőrünket.
Mudrák: gyógyító kéztartások
2013. március 23.
A kéz a teremtés és a gyógyítás, öngyógyítás egyedülálló eszköze már az idők kezdete óta. Sorozatunk harmadik részében terítéken a mudrák, a gyógyító kéztartások gyakorlati haszna.
A mudrák csodálatos változást és javulást tudnak előidézni testünkben. A mudrák ereje tisztítja a finom csatornákat és pszichés központokat az éterikus testben, és elősegíti az életenergia akadálytalan folyását a különböző szervekhez. A kéztartások felszámolják a nadik (étertest energiavezetékei) tisztátalanságokból, pszichés méreganyagokból képződött torlaszait.
A mudrák csodálatos orvosságok, sok betegségben azonnali megkönnyebbülést vagy végleges gyógyulást hoznak.
Az orr védő szerepe
2013. március 22.
Az orrunk védőőrként tekinthető a felső légúti megbetegedések kivédésében.
Egészséges ember szájüregében és garatnyálkahártyáin állandóan jelen vannak a legkülönbözőbb baktériumok, vírusok és gombák. Ezek nagyobb része ártalmatlan, sőt ún. jó baktériumok, melyek erős immunrendszer esetében kordában tartják az ártalmasok szaporodását. Ha az immunrendszer gyengül és főleg annak a helyi védekezést biztosító rendszere sérül, vagy masszív fertőzés éri a légzőszerveket, akkor az egyensúly felbomlik és az ártó kórokozók elszaporodva betegséget okoznak.
D-vitamin: a csontok és az immunrendszer egészségéért
2013. március 11.
A szervezet egészséges működéséhez számos vitaminra, nyomelemre van szükség. Az utóbbi években fokozott figyelmet kapott a D-vitamin szerepe, mivel felismerésre került, hogy a D-vitamin hatása nem korlátozódik a csontanyagcserére, hanem az immunrendszert befolyásolva a szervezet működésének egészét érinti.
Napfény és étkezés
D-vitamin zsírban oldódó vitamin, mely a szervezetben raktározódik. D1, D2 és D3 vitaminok tartoznak a D-vitamin gyűjtőnév alá – magyarázza Dr. Polgár Mariannegyermekorvos-gasztroenterológus, a Budai Allergiaközpont orvosa. A D-vitaminnak a szervezet számára legjobban felhasználható formája a D3-vitamin. Provitaminja a 7-dehidro-kolekalciferol, melyből a napfény UVB sugarának hatására a bőrben képződött D3-vitamin jut a szervezetbe. Azonban nem a napfény az egyetlen lehetőség a D-vitamin felvételére. A tápanyagokkal is magunkhoz veszünk D3-vitamint, ilyen D-vitamin források: a tejtermékek, a tojás, a tőkehal és a tőkehal májának az olaja.
Boldogabbak a biciklizők
2013. március 08.
Ki hitte volna, hogy az utazásod mikéntje összefügg a hangulatoddal? Egy kutatás szerint a legboldogabb utazók a biciklisták, a legboldogtalanabbak az egyedül autózók.
Egy amerikai diák 828 ember megkérdezésével felmérte, hogy kik élvezik legjobban, illetve legkevésbé a mindennapos utat a munkába vagy iskolába.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...102103104...158